Szkolene Koła Zainteresowań Szkolne Koło Fizyczne Szkolne Koło Sportowe

Szkolne Koło Sportowe

Poprzez zajęcia sportowe, chcemy osiągnąć następujące cele:

• rozbudzić zainteresowania uczeniów aktywnością ruchową.
  • wspierać uczeniów w działaniu, umiejętne podsuwać propozycje aktywności ruchowej.
  • rozwijać oryginalność i pomysłowość w myśleniu i działaniu, wychodzić naprzeciw propozycjom uczestników zajęć.
  • stwarzać warunki do samorealizacji powierzając odpowiednie role: organizatora, sędziego, asekurującego, kapitana drużyny.
  • udzielić pomocy w poznawaniu siebie: jaki jestem, co potrafię, co najbardziej lubię na zajęciach, jakie są moje ulubione dyscypliny sportowe, czy inne formy rekreacji.
  • dążyć do pokonywania barier i lęków uczennic oraz kształtować ich wiarę we własne siły.
  • rozwijać umiejętność współdziałania w zespole.
  • przygotować do udziału w zawodach sportowych ustalonych wg harmonogramu Kołobrzeskiego Szkolnego Związku Sportowego.
  • udzielić pomocy w doskonaleniu umiejętności uczniów słabych.
  • stosować atrakcyjne formy i metody prowadzenia zajęć.